e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog

 • Papryka ostra chińska HABANERO LIMON (Capsicum chinense) - 0,15 g

  Papryka ostra chińska HABANERO LIMON (Capsicum chinense) - 0,15 g

  Odmiana średnio późna, o oryginalnych, małych cytrynowobiałych owocach, bardzo ostrych w smaku (300 000 w skali Scoville'a). Jej owoce są doskonałe jako baza sosów, past, olejków przyprawowych oraz jako dodatek do marynat mięs czy ryb. Ze względu na swój ostry smak nie poleca się tej odmiany do spożycia na surowo.

  Producent: W. Legutko

  5,80 zł

 • Papryka ostra chińska HABANERO ORANGE (Capsicum chinense) - 0,15 g

  Papryka ostra chińska HABANERO ORANGE (Capsicum chinense) - 0,15 g

  Odmiana średnio późna, o oryginalnych, małych, pomarańczowych owocach, bardzo ostrych w smaku (300 000 w skali Scoville'a). Jej owoce są doskonałe jako baza sosów, past, olejków przyprawowych oraz jako dodatek do marynat mięs czy ryb. Ze względu na swój wyjątkowo ostry smak nie poleca się tej odmiany do spożycia na surowo. Uprawiać w miejscach nasłonecznionych, zacisznych, na żyznej glebie.

  Producent: W. Legutko

  6,80 zł

 • Papryka ostra chińska HABANERO RED (Capsicum chinense) - 0,15 g

  Papryka ostra chińska HABANERO RED (Capsicum chinense) - 0,15 g

  Odmiana średnio późna, o oryginalnych, małych, czerwonych owocach, bardzo ostrych w smaku (300 000 w skali Scoville'a). Jej owoce są doskonałe jako baza sosów, past, olejków przyprawowych oraz jako dodatek do marynat mięs czy ryb. Ze względu na swój wyjątkowo ostry smak nie poleca się tej odmiany do spożycia na surowo.

  Producent: W. Legutko

  5,80 zł

 • Papryka ostra CYKLON (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka ostra CYKLON (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana wczesna o ostrych w smaku owocach. Przeznaczona do uprawy w polu. Owoce stożkowate, zwisające długości 7-10 cm, miąższ grubość 3 mm, masa owocu 30-40 g.

  Producent: Plantico

  4,60 zł

 • Papryka ostra DE CAYENNE (Capsicum annuum) - 0,4 g

  Papryka ostra DE CAYENNE (Capsicum annuum) - 0,4 g

  Odmiana o cienkich, długich, ostro zakończonych, intensywnie czerwonych owocach. Wyróżnia się bardzo ostrym smakiem. Używana w kuchni. Niewielkie ilości tego owocu podniosą walory smakowe potraw.

  Producent: Plantico

  4,60 zł

 • Papryka ostra doniczkowa PEPPINO F1 (Capsicum annuum) - 10 ziaren

  Papryka ostra doniczkowa PEPPINO F1 (Capsicum annuum) - 10 ziaren

  Odmiana ostra, bardzo dekoracyjna. Waga owocu sięga ok. 60g. Gotowa do zbioru po ok. 120 dniach. Zastosowanie: jako przyprawa do zup, sosów, potraw mięsnych. Odmiana papryki przeznaczona do uprawy w pojemnikach.

  Producent: Vilmorin

  17,50 zł

 • Papryka ostra GUTERA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka ostra GUTERA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana ostra, polecana do uprawy w donicach na balkonach oraz otwartym gruncie do uprawy amatorskiej. Możną ją uprawiać także pod osłonami. Rośliny średnio wysokie, tworzą zwisające, długie owoce, ciemno zielone w fazie dojrzałości technicznej, czerwone w fazie dojrzałości botanicznej. Owoce polecane są do bezpośredniego spożycia, przyprawiania oraz suszenia.

  Producent: Werbena Art

  4,30 zł

 • Papryka ostra HABANERO MIX (Capsicum annuum) - 25 ziaren

  Papryka ostra HABANERO MIX (Capsicum annuum) - 25 ziaren

  Jedna z najostrzejszych papryk chilli. Mimo swojej pikantności ma wyraźny posmak owoców tropikalnych, a zwłaszcza brzoskwiń oraz moreli. Bardzo pikantna przyprawa do sosów, zup, gulaszu, chili con carne lub bigosu. Do potraw z mięsa mielonego.

  Producent: Vilmorin

  9,30 zł

 • Papryka ostra HARVEY (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka ostra HARVEY (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana wczesna, plenna do uprawy w gruncie oraz pod osłonami. Roślina o luźnym, wzniesionym pokroju oraz wiotkich łodygach. Owoce długie (12 - 15cm) w kształcie wydłużonego stożka. W fazie dojrzałości konsumpcyjnej owoce są jasnożółte, później ciemnopomarańczowe. Miąższ nieco ostry w smaku. Nadają się do bezpośredniego spożycia i na przetwory. Odmiana odporna na niekorzystne warunki środowiska.

  Producent: W. Legutko

  4,80 zł

 • Papryka ostra KORAL (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka ostra KORAL (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana średnio wczesna, ostra, do uprawy otwartym gruncie. Rośliny średnio wysokie, tworzą owoce okrągłe o wielkości 2-3 cm, bardzo ostre, ciemnozielone w fazie dojrzałości technicznej, czerwone w fazie dojrzałości botanicznej. Owoce polecane są do bezpośredniego spożycia – przyprawiania, konserwowania i suszenia.

  Producent: WegAna

  4,30 zł

 • Papryka ostra OKRASNY ZVONEK (Capsicum baccatum) - 0,15 g

  Papryka ostra OKRASNY ZVONEK (Capsicum baccatum) - 0,15 g

  Odmiana późna o wyjątkowym kształcie owoców przypominającym dzwonek. Owoce czerwone, bardzo ostre (200 000 w skali Scoville'a). Jej owoce są doskonałe jako baza sosów, past, olejków przyprawowych oraz jako dodatek do marynat mięs czy ryb. Ze względu na swój wyjątkowo ostry smak nie poleca się tej odmiany do spożycia na surowo.

  Producent: W. Legutko

  5,30 zł

 • Papryka ostra SERRANO (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Papryka ostra SERRANO (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Odmiana średnio wczesna, o wydłużonych, czerwonych owocach, ostrych w smaku (10 000 w skali Scoville'a). Jej owoce są doskonałe na przetwory i do spożycia na surowo. Szczególnie polecana do potrwa kuchni meksykańskiej do przyrządzania salsy.

  Producent: W. Legutko

  4,60 zł

 • Papryka półostra ANAHEIM CHILI (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Papryka półostra ANAHEIM CHILI (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Odmiana średnio wczesna o czerwonych owocach, nieco ostrych w smaku (2000 w skali Scoville'a). Jej owoce są doskonałe na przetwory jak i do bezpośredniego spożycia. Uprawiać w miejscach nasłonecznionych, zacisznych, na żyznej glebie. Polecana także do uprawy w pojemnikach.

  Producent: W. Legutko

  4,60 zł

 • Papryka półostra ROKITA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka półostra ROKITA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana wczesna, polecana do uprawy w gruncie lub tunelach foliowych. Rośliny wysokości ok. 50 cm nie wymagają podpór. Owoce bardzo długie (12-18 cm), czerwone, o masie 25-45 g, nieco ostre w smaku, bardzo smaczne. Wyśmienita na przetwory (konserwowanie w całości, dodatek do sałatek) i do bezpośredniego spożycia.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  4,60 zł

 • Papryka słodka BARBÓRKA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka BARBÓRKA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana polecana do uprawy w tunelach nieogrzewanych, wczesna (od posadzenia rozsady do pierwszych zbiorów upływa 75-80 dni). Wysokość roślin 50-60 cm. Owoce duże, o masie 200-240 g. Zabarwienie owoców w fazie dojrzałości użytkowej ciemnozielone, w fazie dojrzałości fizjologicznej ciemnoczerwone.

  Producent: Plantico

  4,60 zł

 • Papryka słodka CALIPSO (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka CALIPSO (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana polecana do uprawy w niskich tunelach nieogrzewanych i w polu. Wysokość roślin 50–55 cm. Masa jednego owocu wynosi 140–180 g. Zabarwienie owoców w fazie dojrzałości użytkowej jasnozielone, w fizjologicznej żółte. Owoce dojrzewają po 70–75 dniach od posadzenia roślin na miejsce stałe.

  Producent: Plantico

  4,80 zł

 • Papryka słodka CORNO DI TORO GIALLO (Capsicum annuum) - 0,3 g

  Papryka słodka CORNO DI TORO GIALLO (Capsicum annuum) - 0,3 g

  Odmiana wczesna, słodka, żółta. Jedna z nowych odmian typu „bycze rogi”. Choć stożkowaty kształt jej dużych (18-20 cm długości), mięsistych owoców przypomina formę ostrych papryczek chili, ich miąższ jest łagodny w smaku, wręcz słodki, a przy tym kruchy i soczysty.

  Producent: Polan

  4,80 zł

 • Papryka słodka GRANOVA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka GRANOVA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana słodka do uprawy w odkrytym  gruncie, tworzy owoce czerwone, słodkie typu blok o średniej wadze owocu około 220 g. Odmiana polecana do bezpośredniego spożycia, konserwowania, mrożenia. Odmiana polecana także do uprawy w donicach na tarasach, balkonach.

  Producent: Torseed

  4,80 zł

 • Papryka słodka INGRID (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka INGRID (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana średnio późna o intensywnym, fioletowym zabarwieniu skórki i miąższu. Tworzy średniej owoce 200 g o grubym i smacznym miąższu. Jest bogatym źródłem witaminy C. Świetnie prezentuje się na talerzu obok innych kolorowych papryk.

  Producent: Vilmorin

  3,80 zł

 • Papryka słodka KASKADA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka KASKADA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana do uprawy w tunelach nieogrzewanych. Od posadzenia rozsady do pierwszych zbiorów upływa 80-85 dni. Wysokość roślin 60- 70 cm. Owoce w stadium dojrzałości użytkowej są ciemnozielone, w fazie dojrzałości fizjologicznej czerwone.

  Producent: Plantico

  4,30 zł