e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Nowości

 • Arbuz, Kawon MORO F1 (Citrullus lanatus) - 0,5 g

  Arbuz, Kawon MORO F1 (Citrullus lanatus) - 0,5 g

  Owoce są dość duże (4-6kg) o jasnozielonej skórce z ciemnymi smugami. Miąższ bardzo soczysty i bardzo słodki, różowy. Polecana do uprawy zarówno pod osłonami jak i w gruncie. Uprawiać w miejscu nasłonecznionym, osłoniętym, na glebie żyznej i wilgotnej. Zbiór owoców rozpoczyna się w sierpniu i trwa do września. Dojrzałe owoce przy ostukiwaniu wydają głuchy odgłos.   
   

  Producent: W. Legutko

  7,30 zł

 • Brokuł EARLY PURPLE SPROUTING (Brassica oleracea italica) - 1 g

  Brokuł EARLY PURPLE SPROUTING (Brassica oleracea italica) - 1 g

  Mrozoodporna, efektowna odmiana o fioletowych kwiatostanach otoczonych zielonymi listkami. Po każdorazowym usunięciu główki pojawiają się kolejne odrosty z różyczkami.  Roślina o wyrazistym smaku brokułów z aromatem szparagów, o szerokim zastosowaniu w kuchni. Wykorzystana także do dekoracji potraw.
   

  Producent: W. Legutko

  9,80 zł

 • Burak ćwikłowy ŚNIEŻNA KULA (Beta vulgaris L.) - 20 g

  Burak ćwikłowy ŚNIEŻNA KULA (Beta vulgaris L.) - 20 g

  Pierwsza Polska biała odmiana buraka ćwikłowego niemodyfikowana genetycznie. Korzeń w kulistym kształcie, wyjątkowo smaczny, pozbawiony włókien. Smak nie różni się od czerwonych odmian. Doskonały do konserwowania i na kiszonki. Ze względu na brak czerwonego barwnika doskonale komponuje się z innymi warzywami.

  Producent: Werbena Art

  3,30 zł

 • Burak liściowy MIX KOLORÓW (Beta vulgaris) - 3 g

  Burak liściowy MIX KOLORÓW (Beta vulgaris) - 3 g

  Zestaw nasion o różnobarwnych ogonkach liściowych. Warzywo odporne na niewielkie przymrozki, bardzo łatwe w uprawie, nie ma wysokich wymagań glebowych. Cechuje się szybkim wzrostem, obfitym plonem i doskonałym smakiem. Roślina z wysoką zawartością witamin oraz szerokim zastosowaniem w sztuce kulinarnej.

  Producent: Werbena Art

  4,60 zł

 • Cebula dymka STURON II - 0,5 kg

  Cebula dymka STURON II - 0,5 kg

  Cebula dymka STURON to bardzo ceniona odmiana wczesna o łagodnym smaku. Tworzy cebule kuliste o barwie ciemno-złotej i mocno przylegającej łusce. Odmiana bardzo plenna nadająca się do długotrwałego przechowywania. Miąższ zwięzły kremowo-biały. Odmiana niezawodna w plonowaniu. Rozmiar: 10 - 15 mm. Ilość: 220 szt. Waga: 0,5 kg.

  7,50 zł

 • Cebula szalotka ECHALION (Allium cepa) - 3 g

  Cebula szalotka ECHALION (Allium cepa) - 3 g

  Roślina wieloletnia, uprawiana często jako jednoroczna. Tworzy początkowo ciemnozielony szczypior, a następnie gniazda podłużnie jajowatych cebul o żółto-brązowej łusce, niekiedy z fioletowym odcieniem. Szalotka stanowi doskonałą przyprawę do wielu potraw nadając im delikatny smak. Polecana do uprawy w ogródkach przydomowych i działkowych na szczypior, zbiór pęczkowy lub zbiór dojrzałych cebul.

  Producent: W. Legutko

  5,80 zł

 • Czosnek wiosenny HORTUS (Allium sativum) - 0,25 kg

  Czosnek wiosenny HORTUS (Allium sativum) - 0,25 kg

  Odmiana jara, średniowczesna. Około 5-8 ząbków w główce o wadze 30 - 45 g. Barwa łuski okrywającej główkę biała, łuski okrywającej ząbek biało-różowa. Długa przydatność do spożycia. Polecana do bezpośredniego spożycia, przetwórstwa oraz przemysłu.

  28,00 zł

 • Dynia ozdobna SMALL SPOON (Cucurbita pepo) - 1 g

  Dynia ozdobna SMALL SPOON (Cucurbita pepo) - 1 g

  Roślina jednoroczna o pędach pnących lub płożących się, doskonała do obsadzania altan, parkanów lub jako roślina okrywowa. Późnym latem i jesienią pojawiają się drobne, dwubarwne owoce z jaśniejszymi pionowymi smugami. Kształt dyni butelkowaty z wydłużoną, prostą lub lekko zgiętą "szyjką". Owoce zbiera się jesienią przed przymrozkami. Zachowują wartość dekoracyjną do późnej wiosny.

  Producent: W. Legutko

  5,30 zł

 • Kabaczek KVETA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Kabaczek KVETA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Rośliny o pokroju krzaczastym z półwzniesionymi łodygami, tworzą owoce o skórce bielejącej przy dojrzewaniu, z jasnożółtym bardzo soczystym miąższem, o masie 2-3 kg.

  Producent: WegAna

  3,80 zł

 • Kalarepa LUNA (Brassica oleracea L.) - 2 g

  Kalarepa LUNA (Brassica oleracea L.) - 2 g

  Odmiana bardzo wczesna o okresie wegetacji 75-80 dni, polecana do pędzenia czyli bardzo wczesnej uprawy (wiosennej) pod osłonami oraz całorocznej uprawy w gruncie. Wytwarza zgrubienia – kalarepy, o kształcie kulisto-eliptycznym w kolorze biało-zielonkawym, miąższu, białoseledynowym, soczystym, bardzo smacznym. Bardzo odporna na pękanie, łykowacenie, przerastanie oraz wybijanie w pędy kwiatostanowe.

  Producent: Werbena Art

  2,80 zł

 • Kalendarz biodynamiczny 2024 - Działkowiec

  Kalendarz biodynamiczny 2024 - Działkowiec

  Z nim poznacie biodynamiczną metodę uprawy, a przestrzeganie jej zasad ułatwi pracę w ogrodzie gwarantując obfite, zdrowe plony i efektownie kwitnące rabaty, przyczyni się do wzmocnienia wzrostu roślin i chroni je przed patogenami, zapewni smaczną, zdrową i aromatyczną żywność.

  Producent: Działkowiec

  14,10 zł

 • Kalendarz biodynamiczny 2024 - EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

  Kalendarz biodynamiczny 2024 - EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

  Ekologiczny Poradnik Księżycowy ułatwia siewy, uprawę gleby, zbiory, ochronę roślin w najlepszych terminach zgodnych z rytmami fazowymi Księżyca. Praca z kalendarzem księżycowym to sukces w wielu dziedzinach, bez szkody dla środowiska naturalnego!

  Producent: Gaj

  19,99 zł

 • Kalendarz biodynamiczny ścienny 2024 - OGRÓDKI PRZYDOMOWE

  Kalendarz biodynamiczny ścienny 2024 - OGRÓDKI PRZYDOMOWE

  Kalendarz ścienny Ogródki przydomowe - kalendarz biodynamiczny na 2024 rok, to 12 stron z pięknymi zdjęciami ogrodów. Idealna pozycja dla wszystkich posiadaczy przydomowego ogródka. Format kalendarza po rozłożeniu to 28 x 40 cm.

  Producent: Lucrum

  14,50 zł

 • Mieszanka PSZCZELI ZAKĄTEK - 3 g

  Mieszanka PSZCZELI ZAKĄTEK - 3 g

  Jeśli chcesz stworzyć kolorowy, proekologiczny zakątek z niskich roślin wabiących owady zapylające to ta mieszanka będzie idealna. Specjalnie dobrane gatunki roślin dorastających od 15 do 45 cm zagwarantują piękną i ciekawą rabatę. Dzięki zróżnicowanym terminom kwitnienia mieszanka zapewnia owadom dostęp do pokarmu przez dług czas.

  Producent: W. Legutko

  5,30 zł

 • MITSUBA Pietruszka japońska (Cryptotaenia japonica) - 0,3 g

  MITSUBA Pietruszka japońska (Cryptotaenia japonica) - 0,3 g

  Pietruszka naciowa Mitsuba jest rośliną wieloletnią pochodzącą z Japonii, osiągającą do 50 cm wysokości. Jej liście i łodygi są jadalne i charakteryzują się cytrynowym aromatem oraz pieprzowym posmakiem. Od czerwca do sierpnia pojawiają się na niej drobniutkie, białe kwiaty. Używana jest jako dodatek do zup, sałatek, mięs, przystawek. To niezwykle bogate źródło żelaza i o dużej zawartości witamin. Ma dobroczynny wpływ na wygląd cery, paznokci i włosów.

  Producent: Werbena Art

  3,20 zł

 • Oberżyna LAURA (Solanum melongena) - 0,5 g

  Oberżyna LAURA (Solanum melongena) - 0,5 g

  Odmiana średniowczesna, o ciekawych, oryginalnych okrągłych owocach, w pięknym kolorze ciemnofioletowym (bez kropek), ze średnim połyskiem i zielonym miąższem. Jest rośliną ciepłolubną więc zaleca się uprawę pod osłonami. Oberżyna zawiera dużo soli mineralnych zwłaszcza fosforanu, wapnia a także błonnika. Owoce posiadają właściwości lecznicze, obniżają poziom cholesterolu w organizmie. Doskonałe warzywo do faszerowania, duszenia, konserwowania i marynowania.
   

  Producent: Werbena Art

  3,20 zł

 • Ogórek gruntowy, sałatkowy TELEGRAPH IMPROVED (Cucumis sativus) - 3 g

  Ogórek gruntowy, sałatkowy TELEGRAPH IMPROVED (Cucumis sativus) - 3 g

  Odmiana średnio wczesna, plenna, typowo sałatkowa, do uprawy w gruncie. Rośliny tworzą bardzo długie owoce (ponad 40 cm), ciemnozielone o gładkiej i lśniącej skórce z nielicznymi, drobnymi brodawkami. Miąższ jędrny, bardzo smaczny, orzeźwiający.

  Producent: W. Legutko

  7,30 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony BRILANT mieszaniec F1 (Cucumis sativus) - 2 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony BRILANT mieszaniec F1 (Cucumis sativus) - 2 g

  Odmiana bardzo wczesna, partenokarpiczna, pozbawiona goryczy. Przeznaczona pod osłony, a przy odpowiednich zabiegach nadają się również do uprawy polowej - na czarnej folii i pod agrowłókniną, przy odpowiednim nawadnianiu i nawożeniu. Nie wymaga zapylania przez pszczoły. Owoce barwy zielonej ze średnią, dość wyraźną brodawką i delikatną smugą. Przeznaczony jako ogórek konserwowy, małosolny i sałatkowy.

  Producent: Spójnia

  24,50 zł

 • Papryka słodka ANKA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka ANKA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana słodka, średnio wczesna, polecana do uprawy w gruncie. Tworzy owoce trójkątne, wydłużone, intensywnie czerwone, o wadze ok. 100 g. Owoce na roślinie są wzniesione do góry. Miąższ owoców jest gruby ok. 6 mm, soczysty, bardzo smaczny. Odmiana polecana do przygotowywania przetworów – konserwowania i mrożenia.
   

  Producent: WegAna

  4,80 zł

 • Pomidor gruntowy karłowy drobnoowocowy PEARDROPS (Solanum lycoprsicum) - 0,3 g

  Pomidor gruntowy karłowy drobnoowocowy PEARDROPS (Solanum lycoprsicum) - 0,3 g

  Owoce tej odmiany wzbogacą słodkim smakiem kanapki oraz sałatki, a ich kształt i żółta barwa uatrakcyjni niejedną potrawę. Można wykorzystać je również jako przekąskę lub dodatek do koktajli owocowo-warzywnych. Uprawiać w żyznej glebie w miejscu słonecznym.

  Producent: W. Legutko

  7,80 zł