e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Nowości

 • Arbuz, Kawon MORO F1 (Citrullus lanatus) - 0,5 g

  Arbuz, Kawon MORO F1 (Citrullus lanatus) - 0,5 g

  Owoce są dość duże (4-6kg) o jasnozielonej skórce z ciemnymi smugami. Miąższ bardzo soczysty i bardzo słodki, różowy. Polecana do uprawy zarówno pod osłonami jak i w gruncie. Uprawiać w miejscu nasłonecznionym, osłoniętym, na glebie żyznej i wilgotnej. Zbiór owoców rozpoczyna się w sierpniu i trwa do września. Dojrzałe owoce przy ostukiwaniu wydają głuchy odgłos.   
   

  Producent: W. Legutko

  7,30 zł

 • Brokuł EARLY PURPLE SPROUTING (Brassica oleracea italica) - 1 g

  Brokuł EARLY PURPLE SPROUTING (Brassica oleracea italica) - 1 g

  Mrozoodporna, efektowna odmiana o fioletowych kwiatostanach otoczonych zielonymi listkami. Po każdorazowym usunięciu główki pojawiają się kolejne odrosty z różyczkami.  Roślina o wyrazistym smaku brokułów z aromatem szparagów, o szerokim zastosowaniu w kuchni. Wykorzystana także do dekoracji potraw.
   

  Producent: W. Legutko

  9,80 zł

 • Burak ćwikłowy ŚNIEŻNA KULA (Beta vulgaris L.) - 20 g

  Burak ćwikłowy ŚNIEŻNA KULA (Beta vulgaris L.) - 20 g

  Pierwsza Polska biała odmiana buraka ćwikłowego niemodyfikowana genetycznie. Korzeń w kulistym kształcie, wyjątkowo smaczny, pozbawiony włókien. Smak nie różni się od czerwonych odmian. Doskonały do konserwowania i na kiszonki. Ze względu na brak czerwonego barwnika doskonale komponuje się z innymi warzywami.

  Producent: Werbena Art

  3,30 zł

 • Burak liściowy MIX KOLORÓW (Beta vulgaris) - 3 g

  Burak liściowy MIX KOLORÓW (Beta vulgaris) - 3 g

  Zestaw nasion o różnobarwnych ogonkach liściowych. Warzywo odporne na niewielkie przymrozki, bardzo łatwe w uprawie, nie ma wysokich wymagań glebowych. Cechuje się szybkim wzrostem, obfitym plonem i doskonałym smakiem. Roślina z wysoką zawartością witamin oraz szerokim zastosowaniem w sztuce kulinarnej.

  Producent: Werbena Art

  4,60 zł

 • Cebula szalotka ECHALION (Allium cepa) - 3 g

  Cebula szalotka ECHALION (Allium cepa) - 3 g

  Roślina wieloletnia, uprawiana często jako jednoroczna. Tworzy początkowo ciemnozielony szczypior, a następnie gniazda podłużnie jajowatych cebul o żółto-brązowej łusce, niekiedy z fioletowym odcieniem. Szalotka stanowi doskonałą przyprawę do wielu potraw nadając im delikatny smak. Polecana do uprawy w ogródkach przydomowych i działkowych na szczypior, zbiór pęczkowy lub zbiór dojrzałych cebul.

  Producent: W. Legutko

  5,80 zł

 • Dynia ozdobna PEAR BICOLOUR (Cucurbita pepo) - 1 g

  Dynia ozdobna PEAR BICOLOUR (Cucurbita pepo) - 1 g

  Roślina jednoroczna o pędach pnących lub płożących się, doskonała do obsadzenia altan, parkanów lub jako roślina okrywowa. Późnym latem i jesienią pojawiają się liczne żółto-zielone owoce o gruszkowatym kształcie. Owoce zbiera się jesienią przed przymrozkami. Zachowują wartość dekoracyjną do później wiosny.

  Producent: W. Legutko

  5,80 zł

 • Dynia ozdobna SMALL SPOON (Cucurbita pepo) - 1 g

  Dynia ozdobna SMALL SPOON (Cucurbita pepo) - 1 g

  Roślina jednoroczna o pędach pnących lub płożących się, doskonała do obsadzania altan, parkanów lub jako roślina okrywowa. Późnym latem i jesienią pojawiają się drobne, dwubarwne owoce z jaśniejszymi pionowymi smugami. Kształt dyni butelkowaty z wydłużoną, prostą lub lekko zgiętą "szyjką". Owoce zbiera się jesienią przed przymrozkami. Zachowują wartość dekoracyjną do późnej wiosny.

  Producent: W. Legutko

  5,30 zł

 • Kabaczek KVETA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Kabaczek KVETA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Rośliny o pokroju krzaczastym z półwzniesionymi łodygami, tworzą owoce o skórce bielejącej przy dojrzewaniu, z jasnożółtym bardzo soczystym miąższem, o masie 2-3 kg.

  Producent: WegAna

  3,80 zł

 • Kalarepa LUNA (Brassica oleracea L.) - 2 g

  Kalarepa LUNA (Brassica oleracea L.) - 2 g

  Odmiana bardzo wczesna o okresie wegetacji 75-80 dni, polecana do pędzenia czyli bardzo wczesnej uprawy (wiosennej) pod osłonami oraz całorocznej uprawy w gruncie. Wytwarza zgrubienia – kalarepy, o kształcie kulisto-eliptycznym w kolorze biało-zielonkawym, miąższu, białoseledynowym, soczystym, bardzo smacznym. Bardzo odporna na pękanie, łykowacenie, przerastanie oraz wybijanie w pędy kwiatostanowe.

  Producent: Werbena Art

  2,80 zł

 • MITSUBA Pietruszka japońska (Cryptotaenia japonica) - 0,3 g

  MITSUBA Pietruszka japońska (Cryptotaenia japonica) - 0,3 g

  Pietruszka naciowa Mitsuba jest rośliną wieloletnią pochodzącą z Japonii, osiągającą do 50 cm wysokości. Jej liście i łodygi są jadalne i charakteryzują się cytrynowym aromatem oraz pieprzowym posmakiem. Od czerwca do sierpnia pojawiają się na niej drobniutkie, białe kwiaty. Używana jest jako dodatek do zup, sałatek, mięs, przystawek. To niezwykle bogate źródło żelaza i o dużej zawartości witamin. Ma dobroczynny wpływ na wygląd cery, paznokci i włosów.

  Producent: Werbena Art

  3,20 zł

 • Oberżyna LAURA (Solanum melongena) - 0,5 g

  Oberżyna LAURA (Solanum melongena) - 0,5 g

  Odmiana średniowczesna, o ciekawych, oryginalnych okrągłych owocach, w pięknym kolorze ciemnofioletowym (bez kropek), ze średnim połyskiem i zielonym miąższem. Jest rośliną ciepłolubną więc zaleca się uprawę pod osłonami. Oberżyna zawiera dużo soli mineralnych zwłaszcza fosforanu, wapnia a także błonnika. Owoce posiadają właściwości lecznicze, obniżają poziom cholesterolu w organizmie. Doskonałe warzywo do faszerowania, duszenia, konserwowania i marynowania.
   

  Producent: Werbena Art

  3,20 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony BRILANT mieszaniec F1 (Cucumis sativus) - 2 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony BRILANT mieszaniec F1 (Cucumis sativus) - 2 g

  Odmiana bardzo wczesna, partenokarpiczna, pozbawiona goryczy. Przeznaczona pod osłony, a przy odpowiednich zabiegach nadają się również do uprawy polowej - na czarnej folii i pod agrowłókniną, przy odpowiednim nawadnianiu i nawożeniu. Nie wymaga zapylania przez pszczoły. Owoce barwy zielonej ze średnią, dość wyraźną brodawką i delikatną smugą. Przeznaczony jako ogórek konserwowy, małosolny i sałatkowy.

  Producent: Spójnia

  24,50 zł

 • Papryka słodka ANKA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka ANKA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana słodka, średnio wczesna, polecana do uprawy w gruncie. Tworzy owoce trójkątne, wydłużone, intensywnie czerwone, o wadze ok. 100 g. Owoce na roślinie są wzniesione do góry. Miąższ owoców jest gruby ok. 6 mm, soczysty, bardzo smaczny. Odmiana polecana do przygotowywania przetworów – konserwowania i mrożenia.
   

  Producent: WegAna

  4,80 zł

 • Polysect Bukszpan - 100 ml (ćma bukszpanowa)

  Polysect Bukszpan - 100 ml (ćma bukszpanowa)

  Substral Polysect Bukszpan to produkt do ochrony krzewów bukszpanu. Zwalcza ćmę bukszpanową oraz gąsienice motyli. Zapewnia szybkie efekty widoczne w 24 godziny.

  Producent: Substral

  38,00 zł

 • Pomidor gruntowy karłowy drobnoowocowy PEARDROPS (Solanum lycoprsicum) - 0,3 g

  Pomidor gruntowy karłowy drobnoowocowy PEARDROPS (Solanum lycoprsicum) - 0,3 g

  Owoce tej odmiany wzbogacą słodkim smakiem kanapki oraz sałatki, a ich kształt i żółta barwa uatrakcyjni niejedną potrawę. Można wykorzystać je również jako przekąskę lub dodatek do koktajli owocowo-warzywnych. Uprawiać w żyznej glebie w miejscu słonecznym.

  Producent: W. Legutko

  7,80 zł

 • Pomidor gruntowy wysoki i pod osłony HUGO (Solanum lycopersicum) - 0,5 g

  Pomidor gruntowy wysoki i pod osłony HUGO (Solanum lycopersicum) - 0,5 g

  Odmiana wysoka średnio wczesna, plenna, do uprawy w tunelach foliowych i w gruncie przy palikach. Tworzy owoce bardzo duże, o wadze do 200 g, kształtem przypominające paprykę, mięsiste, czerwone, w fazie dojrzałości z wysoką zawartością suchej masy. Polecane do bezpośredniego spożycia – plastry owoców nadają się do grillowania, na kanapki, do hamburgerów. 

  Producent: WegAna

  4,80 zł

 • Pomidor koktajlowy SPENCER (Solanum lycopersicum) - 0,5 g

  Pomidor koktajlowy SPENCER (Solanum lycopersicum) - 0,5 g

  Odmiana średniowczesna, plenna do uprawy w tunelach foliowych i w gruncie przy palikach. Odporna na wirus mozaiki pomidorów, fuzariun, verticiliozę, nicienie i brunatną plamistość liści. Tworzy owoce okrągłe, jędrne odporne na pękanie, bez żebrowania i pasków. Owoce o wadze 25-35 g zebrane są w długie grona, na jednym gronie jest ok. 18 – 20 owoców. Owoce nie miękną i mają przedłużoną trwałość (odmiana w typie LSL), równomiernie dojrzewają w jednym gronie.

  Producent: Werbena Art

  4,80 zł

 • Pomidor koktajlowy wysoki PRINCIPE BORGHESE (Solanum lycopersicum) - 0,3 g

  Pomidor koktajlowy wysoki PRINCIPE BORGHESE (Solanum lycopersicum) - 0,3 g

  Odmiana odznaczająca się licznymi, drobnymi (do 40 g) owocami, które dojrzewają w gronach, zachwycając swoim smakiem. Idealne do bezpośredniego spożycia, dekoracji potraw lub na przetwory, a ponadto polecane do suszenia na słońcu.

  Producent: W. Legutko

  7,80 zł

 • Pszczelnik mołdawski (Dracocephalum moldavica) - 1 g

  Pszczelnik mołdawski (Dracocephalum moldavica) - 1 g

  Roślina jednoroczna silnie krzewiąca się. Tworzy fioletowe lub białe szerokie kwiaty, z których bardzo łatwo pszczołom pobrać nektar. Charakteryzuje się ząbkowatymi liśćmi. Wydziela przyjemny, lecz dość intensywny zapach, który działa kojąco na pszczoły. Nie jest wymagająca pod względem glebowym. W przemyśle perfumeryjnym i mydlarskim ceniony jest za olejki eteryczne - cytrale.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  2,60 zł

 • Rzodkiewka kulista FARAON (Raphanus sativus) - 10 g

  Rzodkiewka kulista FARAON (Raphanus sativus) - 10 g

  Odmiana wczesna o okresie wegetacji 28-32 dni. Tworzy duże, okrągłe, czerwone zgrubienia. Odmiana jest odporna na pękanie i wybijanie w pędy kwiatostanowe. Polecana jest do pędzenia pod osłonami oraz do uprawy w otwartym gruncie wiosną i jesienią.

  Producent: Werbena Art

  2,80 zł