e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog

 • Endywia mieszanka odmian (Cichorium endivia) - 0,3 g

  Endywia mieszanka odmian (Cichorium endivia) - 0,3 g

  Mieszanka złożona z endywii różniących się kształtem, kolorem i pokrojem liści o charakterystycznym gorzkawym smaku. Stanowi źródło witamin,soli mineralnych i błonnika. Zawiera intybinę, która pobudza apetyt i trawienie.

  Producent: Plantico

  2,20 zł

 • MIZUNA Japońska musztardardowiec - Japońskie zioło (Brassica rapa var.japonica) - 2 g

  MIZUNA Japońska musztardardowiec - Japońskie zioło (Brassica rapa var.japonica) - 2 g

  Jednoroczna, łatwa w uprawie roślina do uprawy w polu i na balkonie wiosną i jesienią (preferuje chłodniejsze dni i wilgotne podłoże). Wytrzymuje przymrozki do -5°C. Część użytkową stanowią bardzo dekoracyjne liście, kwiaty oraz całe rośliny głównie w stanie surowym do kanapek, mieszanek sałatkowych, mięs. Zawiera dużo witamin i składników mineralnych.

  Producent: Torseed

  2,60 zł

 • MIZUNA Japońska musztardowiec - (Brassica rapa var.japonica) - 2 g

  MIZUNA Japońska musztardowiec - (Brassica rapa var.japonica) - 2 g

  Jednoroczna, łatwa w uprawie roślina do uprawy w polu i na balkonie wiosną i jesienią (preferuje chłodniejsze dni i wilgotne podłoże). Wytrzymuje przymrozki do -5°C. Część użytkową stanowią bardzo dekoracyjne liście, kwiaty oraz całe rośliny głównie w stanie surowym do kanapek, mieszanek sałatkowych, mięs. Zawiera dużo witamin i składników mineralnych.

  Producent: Torseed

  2,60 zł

 • Oberżyna BLACK BEAUTY (Solanum melongena) - 1 g

  Oberżyna BLACK BEAUTY (Solanum melongena) - 1 g

  Roślina jednoroczna, wysokość 50-60 cm o pędach zwisających, wytwarzająca kilka okazałych owoców o fioletowej skórce. Miąższ bardzo delikatny, soczysty. Można ją przyrządzać na różne sposoby – dusić, smażyć lub marynować.

  Producent: W. Legutko

  2,40 zł

 • Oberżyna MIESZANKA ODMIAN (Solanum melongena) - 0,5 g

  Oberżyna MIESZANKA ODMIAN (Solanum melongena) - 0,5 g

  Mieszanka kilku odmian oberżyny, zróżnicowanych pod względem kształtu oraz koloru owoców. Miąższ owoców ma specyficzny, wyszukany smak, zawiera dużo soli mineralnych, potasu, fosforu, wapnia, żelaza i mikroelementów. Owoce zbiera się niedojrzałe, wtedy są smaczniejsze i spożywa panierowane, faszerowane - zapiekane w piekarniku lub na grillu, z dodatkiem pomidorów, cebuli, przyprawione ziołami i czosnkiem.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Okra, Ketmia Jadalna (Hibiscus esculentus) - 3 g

  Okra, Ketmia Jadalna (Hibiscus esculentus) - 3 g

  Roślina jednoroczna, o wszechstronnym zastosowaniu-jako warzywo i roślina ozdobna. Jadalne owoce mają wydłużony, kanciasty kształt, podobne do papryczek chili. Niedojrzałe owoce bogate w wit. C i kwas foliowy spożywa się po przetworzeniu:gotowaniu, smażeniu, duszeniu.

  Producent: Plantico

  3,60 zł

 • Papryka ostra CYKLON (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka ostra CYKLON (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana wczesna o ostrych w smaku owocach. Przeznaczona do uprawy w polu. Owoce stożkowate, zwisające długości 7-10 cm, miąższ grubość 3 mm, masa owocu 30-40 g.

  Producent: Plantico

  3,30 zł

 • Papryka ostra DE CAYENNE (Capsicum annuum) - 0,4 g

  Papryka ostra DE CAYENNE (Capsicum annuum) - 0,4 g

  Odmiana o cienkich, długich, ostro zakończonych, intensywnie czerwonych owocach. Wyróżnia się bardzo ostrym smakiem. Używana w kuchni. Niewielkie ilości tego owocu podniosą walory smakowe potraw.

  Producent: Plantico

  3,30 zł

 • Papryka ostra doniczkowa PEPPINO F1 (Capsicum annuum) - 10 ziaren

  Papryka ostra doniczkowa PEPPINO F1 (Capsicum annuum) - 10 ziaren

  Odmiana ostra, bardzo dekoracyjna. Waga owocu sięga ok. 60g. Gotowa do zbioru po ok. 120 dniach. Zastosowanie: jako przyprawa do zup, sosów, potraw mięsnych. Odmiana papryki przeznaczona do uprawy w pojemnikach.

  Producent: Vilmorin

  14,30 zł

 • Papryka ostra HABANERO MIX (Capsicum annuum) - 25 ziaren

  Papryka ostra HABANERO MIX (Capsicum annuum) - 25 ziaren

  Jedna z najostrzejszych papryk chilli. Mimo swojej pikantności ma wyraźny posmak owoców tropikalnych, a zwłaszcza brzoskwiń oraz moreli. Bardzo pikantna przyprawa do sosów, zup, gulaszu, chili con carne lub bigosu. Do potraw z mięsa mielonego.

  Producent: Vilmorin

  9,30 zł

 • Papryka ostra HARVEY (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka ostra HARVEY (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana wczesna, plenna do uprawy w gruncie oraz pod osłonami. Roślina o luźnym, wzniesionym pokroju oraz wiotkich łodygach. Owoce długie (12 - 15cm) w kształcie wydłużonego stożka. W fazie dojrzałości konsumpcyjnej owoce są jasnożółte, później ciemnopomarańczowe. Miąższ nieco ostry w smaku. Nadają się do bezpośredniego spożycia i na przetwory. Odmiana odporna na niekorzystne warunki środowiska.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Papryka ostra JALAPENO (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Papryka ostra JALAPENO (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Odmiana średnio późna o niewielkich owocach czerwonych, wydłużonych, ostrych w smaku. Polecana do uprawy w gruncie. W szczególności wykorzystywana jest jako przyprawa w kuchni oraz do spożywania na surowo i po przetworzeniu (suszenie).

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Papryka ostra SERRANO (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Papryka ostra SERRANO (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Odmiana średnio wczesna, o wydłużonych, czerwonych owocach, ostrych w smaku (10 000 w skali Scoville'a). Jej owoce są doskonałe na przetwory i do spożycia na surowo. Szczególnie polecana do potrwa kuchni meksykańskiej do przyrządzania salsy.

  Producent: W. Legutko

  4,60 zł

 • Papryka półostra ANAHEIM CHILI (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Papryka półostra ANAHEIM CHILI (Capsicum annuum) - 0,15 g

  Odmiana średnio wczesna o czerwonych owocach, nieco ostrych w smaku (2000 w skali Scoville'a). Jej owoce są doskonałe na przetwory jak i do bezpośredniego spożycia. Uprawiać w miejscach nasłonecznionych, zacisznych, na żyznej glebie. Polecana także do uprawy w pojemnikach.

  Producent: W. Legutko

  4,30 zł

 • Papryka półostra ROKITA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka półostra ROKITA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana wczesna, polecana do uprawy w gruncie lub tunelach foliowych. Rośliny wysokości ok. 50 cm nie wymagają podpór. Owoce bardzo długie (12-18 cm), czerwone, o masie 25-45 g, nieco ostre w smaku, bardzo smaczne. Wyśmienita na przetwory (konserwowanie w całości, dodatek do sałatek) i do bezpośredniego spożycia.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  3,80 zł

 • Papryka słodka BARBÓRKA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka BARBÓRKA (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana polecana do uprawy w tunelach nieogrzewanych, wczesna (od posadzenia rozsady do pierwszych zbiorów upływa 75-80 dni). Wysokość roślin 50-60 cm. Owoce duże, o masie 200-240 g. Zabarwienie owoców w fazie dojrzałości użytkowej ciemnozielone, w fazie dojrzałości fizjologicznej ciemnoczerwone.

  Producent: Plantico

  3,60 zł

 • Papryka słodka CALIPSO (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka CALIPSO (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana polecana do uprawy w niskich tunelach nieogrzewanych i w polu. Wysokość roślin 50–55 cm. Masa jednego owocu wynosi 140–180 g. Zabarwienie owoców w fazie dojrzałości użytkowej jasnozielone, w fizjologicznej żółte. Owoce dojrzewają po 70–75 dniach od posadzenia roślin na miejsce stałe.

  Producent: Plantico

  3,80 zł

 • Papryka słodka CORNO DI TORO GIALLO (Capsicum annuum) - 0,3 g

  Papryka słodka CORNO DI TORO GIALLO (Capsicum annuum) - 0,3 g

  Odmiana wczesna, słodka, żółta. Jedna z nowych odmian typu „bycze rogi”. Choć stożkowaty kształt jej dużych (18-20 cm długości), mięsistych owoców przypomina formę ostrych papryczek chili, ich miąższ jest łagodny w smaku, wręcz słodki, a przy tym kruchy i soczysty.

  Producent: Polan

  3,80 zł

 • Papryka słodka CORNO DI TORO ROSSO (Capsicum annuum) - 0,3 g

  Papryka słodka CORNO DI TORO ROSSO (Capsicum annuum) - 0,3 g

  Najsmaczniejsza z odmian. Wczesna. Rośliny wydają wyrównany plon bardzo dużych, silnie wydłużonych owoców, dorastających do 18-20 cm. Miąższ gruby, soczysty, słodki bogaty w witaminę C i cenne sole mineralne, zdrowe węglowodany oraz błonnik. Apetyczne „bycze rogi” w czasie dojrzewania zmieniają kolor z intensywnie zielonego na ciemnoczerwony.

  Producent: Polan

  3,80 zł

 • Papryka słodka HALLO (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Papryka słodka HALLO (Capsicum annuum) - 0,5 g

  Odmiana polecana do uprawy w tunelach. Wysokość roślin 60–70 cm. Roślina wykształca 10–14 owoców kształtu kwadratowego (na przekroju),o wymiarach: długość 9–10 cm, szerokość 8–9 cm. Grubość miąższu 7–9 mm. Masa jednego owocu wynosi 180–250 g. Owoce dojrzewają po 75–80 dniach od posadzenia roślin na miejsce stałe.

  Producent: Plantico

  3,80 zł