e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog

 • Dynia bezłupinowa OLGA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia bezłupinowa OLGA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Odmiana o nasionach nie posiadających łupiny owocowo-nasiennej. Przeznaczone do bezpośredniego spożycia lub przetwórstwa. Owoce kuliste, średniej wielkości, pokryte marmurkową, jasnozieloną i pomarańczową skórką. Miąższ jasnopomarańczowy, soczysty.

  Producent: Roltico

  2,40 zł

 • Dynia do uprawy na nasiona DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia do uprawy na nasiona DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Pierwsza polska odmiana dyni zwyczajnej do uprawy na nasiona. Owoce średniej wielkości, okrągłe, zielone, później pomarańczowo-zielone o cienkim miąższu, wypełnione dużą ilością smacznych nasion.

  Producent: W. Legutko

  2,60 zł

 • Dynia krzaczasta AMAZONKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia krzaczasta AMAZONKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Odmiana o pół krzaczastym typie wzrostu, dzięki czemu może być uprawiana w małych ogródkach. Rośliny tworzą 3-6 kulistych owoców o wadze 1-2 kg. Owoce mają pomarańczową skórkę i gruby, smaczny, mięsisty miąższ o wysokiej zawartości karotenu. Doskonale nadaje się do produkcji soków, dżemów, marynat itp.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dynia makaronowa PYZA (Cucurbita pepo) - 2 g

  Dynia makaronowa PYZA (Cucurbita pepo) - 2 g

  Łatwa w uprawie. Tworzy nieduże owoce 1,5 - 2 kg, wydłużone 25 - 30 cm, o pomarańczowej skórce. Z jednej rośliny zbierzemy kilka dyni. Miąższ jest jasny, w formie poprzecznie ułożonych włókien, które po ugotowaniu rozsypują się i przypominają makaron.

  Producent: Plantico

  2,60 zł

 • Dynia olbrzymia AMBAR (Cucurbita maxima) - 3 g

  Dynia olbrzymia AMBAR (Cucurbita maxima) - 3 g

  Odmiana o półkrzaczatym typie wzrostu. Owoce o ciemnozielonej skórce, osiągają 2-4 kg masy. Miąższ żółtopomarańczowy, twardy, zawiera 15-18 % suchej masy oraz 10-12 mg beta-karotenu w 100 g swieżej masy. Odmiana znajduje zastosowanie jako: warzywo, pasza dla zwierząt, nadaje się również do przetwórstwa, przemysłu cukierniczego i gorzelniczego.

  Producent: W. Legutko

  2,30 zł

 • Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 4 g

  Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 4 g

  Odmiana średniowczesna, plenna o płożących, długich pędach. Owoce kuliste, lekko spłaszczone, o masie około 5-8 kg. Skórka pomarańczowa z delikatną szarą siateczką, miąższ ciemnopomarańczowy, soczysty i kruchy, o dużej zawartości cukrów, karotenu, witaminy A i C.

  Producent: W. Legutko

  2,60 zł

 • Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 5 g

  Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 5 g

  Odmiana średniowczesna, plenna, płożąca o długich rozgałęzieniach. Owoce o masie około 15kg, kuliste, lekko spłaszczone. Skórka pomarańczowa do ciemnopomarańczowej, delikatna, pokryta szarą siateczką. Miąższ ścisły, ciemnopomarańczowy, soczysty, o dużej zawartości cukrów, karotenu i wit. C.

  Producent: Plantico

  2,60 zł

 • Dynia olbrzymia GOLIAS (Cucurbita maxima) - 3 g

  Dynia olbrzymia GOLIAS (Cucurbita maxima) - 3 g

  Odmiana o pokroju płożącym. Dynia o wyjątkowo dużych owocach, które osiągają wagę 18-30 kg, a w przypadku uprawy intensywnej nawet do 70 kg. Miąższ pomarańczowy, ładny, osiąga grubość 5-8 cm. Odmiana odpowiednia do przygotowywania przetworów, jak również do celów paszowych. Polecana do uprawy z bezpośredniego siewu do gruntu, jak i z rozsady.

  Producent: WegAna

  2,60 zł

 • Dynia olbrzymia HOKKAIDO UCHIKI KURI (Cucurbita maxima) - 3 g

  Dynia olbrzymia HOKKAIDO UCHIKI KURI (Cucurbita maxima) - 3 g

  Japońska odmiana dyni w typie Hokkaido. Wyróżnia się intensywnie pomarańczowymi owocami o jadalnej skórce i miąższu, który jest niezwykle soczysty, smaczny i aromatyczny. Owoce nieduże, kuliste o masie około 1 - 2 kg. Płożący pokrój umożliwia czepianie się podpór, może osiągnąć 3 m długości. Na jednej roślinie pojawiają się najczęściej 2 -3 owoce.

  Producent: Plantico

  2,60 zł

 • Dynia olbrzymia JUSTYNKA F1 (Cucurbita maxima) - 3 g + 1 g

  Dynia olbrzymia JUSTYNKA F1 (Cucurbita maxima) - 3 g + 1 g

  Nowa atrakcyjna odmiana dyni o oryginalnych, także dekoracyjnych owocach. Rośliny niezbyt silnie rosnące o pół-krzaczastym pokroju. Owoce są średniej wielkości o pomarańczowoczerwonej skórce, niekiedy z różowymi smugami. Miąższ jest ciemnopomarańczowy, miękki o dużej wartości dietetycznej, bogaty w karoten.

  Producent: W. Legutko

  3,60 zł

 • Dynia olbrzymia MELONOWA ŻÓŁTA (Cucurbita maxima) - 5 g

  Dynia olbrzymia MELONOWA ŻÓŁTA (Cucurbita maxima) - 5 g

  Odmiana średniowczesna, bardzo plenna o pędach do 10 m długości. Owoce duże (25-30 kg), kuliste o delikatnej skórce. Miąższ zwarty, soczysty, żółto-pomarańczowy o dużej zawartości witaminy A.

  Producent: Plantico

  2,50 zł

 • Dynia olbrzymia MIESZANKA ODMIAN (Cucurbita maxima ) - 3 g

  Dynia olbrzymia MIESZANKA ODMIAN (Cucurbita maxima ) - 3 g

  Prezentowana mieszanka składa się z kilku odmian dyni olbrzymiej. Jej owoce mogą być zarówno okrągłe, lekko spłaszczone lub o gruszkowatym kształcie. Mogą także osiągać różne, zbliżone do siebie rozmiary. Kolor owoców może być jasno lub ciemnożółty, ale również jasnozielony, zielony czy kremowy.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 2 g

  Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 2 g

  Dynia piżmowa jest bogatym źródłem potasu, witaminy B6 i karotenoidów - przeciwutleniaczy. Owoce mają kształt gruszki o gładkiej skórce. Ze względu na długi okres wegetacji, dynię piżmową najlepiej uprawiać z rozsady wysiewanej pod osłonami na początku kwietnia i wysadzanej na miejsce stałe w połowie maja.

  Producent: Plantico

  2,60 zł

 • Dynia piżmowa LUNGA DI NAPOLI (Cucurbita moschata) - 2 g

  Dynia piżmowa LUNGA DI NAPOLI (Cucurbita moschata) - 2 g

  Tworzy dynie cylindryczne zakończone maczugą. Na słabych glebach będzie dorastać do masy ok. 7-8 kg, ale na glebach żyznych może dorastać do 15 kg. Skórka dyni jest zielona z szarymi paskami i głębokim pomarańczowym miąższem zawierającym bardzo mało nasion. Charakteryzuje się bardzo smacznym i słodkim miąższem idealnym do spożywania na surowo – ma smak zbliżony do melona. Może być dodatkiem do surówek i sałatek. Można ją przechowywać od 3 do 6 miesięcy.

  Producent: WegAna

  3,10 zł

 • Dynia piżmowa MUSCAT DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 2 g

  Dynia piżmowa MUSCAT DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 2 g

  Roślina o okresie wegetacji wynoszącym ok. 135 dni, silnie rosnąca, o pędach płożących się przy pomocy wąsów czepnych. Tworzy dynie o wadze 3-8 kg, z wyraźnie zaznaczonym żebrowaniem, o płaskim kształcie, z ciemnozieloną lub zielono-pomarańczową skórką.

  Producent: WegAna

  3,10 zł

 • Dynia zwyczajna bezłupinowa JUNONA (Cucurbita pepo) - 5 g

  Dynia zwyczajna bezłupinowa JUNONA (Cucurbita pepo) - 5 g

  Odmiana o dużych nasionach koloru oliwkowo-zielonego, pozbawionych łupiny nasiennej. W jednym owocu znajduje się ok. 300-350 nasion. Są one doskonałe do bezpośredniego spożycia lub przetwórstwa. Owoce o masie około 3 kg, kuliste lub lekko spłaszczone, pomarańczowe z zielonymi smugami.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  3,10 zł

 • Tykwa ozdobna (Lagenaria siceraria) - 1 g

  Tykwa ozdobna (Lagenaria siceraria) - 1 g

  Roślina jednoroczna o pędach długości do 2 m. Tworzy zielone w odcieniach, gruszkowate, butelkowate lub wydłużone mające niemal postać węża owoce o zdrewniałej okrywie i gąbczastym miąższu.

  Producent: Plantico

  2,00 zł