e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

ASTVIT Uniwersalny nawóz ekologiczny - 1 kg

Producent : AST

Cena:28,00 zł

STOSOWANIE: wyprodukowany wyłącznie z surowców naturalnych, uniwersalny, 100% naturalny koncentrat w proszku do rozpuszczania w wodzie i całorocznego stosowania do wszystkich kwiatów domowych takich jak: storczyki, paprocie, palmy, fikusy, juca, kaktusy, fiołki, azalie i wszystkie inne, oraz wszystkich balkonowych takich jak: pelargonie, surfinie, begonie, gazanie, bratki, itp. - 50g nawozu (około 4 łyżki stołowe) na 10 litrów wody. Przygotowany roztwór odstawić w otwartym pojemniku na kilka godzin i przed podlewaniem wymieszać. Od wiosny do jesieni używać przy każdorazowym zapotrzebowaniu podłoża w wodę (około 2 razy w tyg.). W okresie zimowym zmniejszyć dawki o połowę a przy niektórych roślinach do 1/4 (o ile w ogóle wymagają nawożenia).
Stosując dawki zgodnie z instrukcją nie ma możliwości przenawożenia.

MOŻNA RÓWNIEŻ JEDEN RAZ W MIESIĄCU NAWÓZ WSYPAĆ DO DONICZEK I WYMIESZAĆ Z ZIEMIĄ W ILOŚCI JEDNEJ PŁASKIEJ ŁYŻKI STOŁOWEJ NA ŚREDNIĄ WIELKOŚĆ DONICZKI.

W ogrodach w postaci sypkiej i płynnej dla wszystkich roślin warzywnych, krzewów, drzew ozdobnych, sadowniczych, do winogron, trawników i traw pampasowych. W uprawie towarowej jako pożywkę hydroponiczną: 1kg sypkiego nawozu zalać 5l wody, po 30 dniach rozcieńczyć 1:20 i stosować do oprysku roślin, uprzednio przelać przez sito mleczarskie a 1:40 poleca się do zasilania – szczególnie dla roślin uprawianych na części nadziemne jak: pomidor, fasola, pietruszka zielona, sałata, ogórek, groszek, róża oraz wszystkie kwiaty.

Drugi sposób polega na wprowadzeniu do gleby koncentratu w proszku i podlewaniu samą wodą w zależności od potrzeb wilgotnościowych. Sposób ten zaleca się dla roślin uprawianych na części rozwijające się w podłożu, w glebie, np.: bulwy ziemniaków, cebulki, różne kłącza, zgrubienia rzodkiewki, korzenie marchwi, pietruszki, buraki, itp. 1 kg wystarcza na 10-40m2. Wszelkie chore rośliny w celu szybkiej regeneracji zaleca się podlewać rozpuszczonym nawozem.
Storczyki zanurzamy z całą doniczką w rozpuszczonym nawozie 1 raz w tygodniu na 1 godzinę.

ASTVIT postać sypka - ekologiczny środek poprawiający właściwości gleby - NE/128/2010 (umieszczony w wykazie nawozów ekologicznych) wydany przez IUNiG Puławy, dopuszczony do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – zezwolenie Nr G-134/10

Stosowanie ASTVIT-u w uprawach towarowych-ekologicznych: możliwe jest stosowanie ASTVIT-u pod tą samą uprawę w części, jako preparatu sypkiego i jako koncentratu. Zalecane jest przedsiewne zastosowanie preparatu sypkiego a następnie oprysk grubokroplisty lub/i podlewanie w czasie wegetacji roślin.

Zobacz pozostałe produkty z tej samej kategorii:

  • Nawóz z Guano dla wszystkich roślin ogrodowych - 1 kg
  • Substral POKRZYWA Stymulator wzrostu - 1 L
  • ASTVIT Uniwersalny nawóz ekologiczny - 1 L
  • Opuchlak-LIMIT - 10 g (opuchlaki)
  • FITOGARD Środek do zaprawy nasion i dezynfekcji narzędzi - 5 ml
  • Mączka bazaltowa (naturalny ulepszacz gleby) - 1 kg
  • Mydło ogrodnicze potasowe z wrotyczem HIMAL - 500 ml
  • ASTVIT Uniwersalny nawóz ekologiczny -   200 g