e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Dynia do uprawy na nasiona DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia do uprawy na nasiona DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Pierwsza polska odmiana dyni zwyczajnej do uprawy na nasiona. Owoce średniej wielkości, okrągłe, zielone, później pomarańczowo-zielone o cienkim miąższu, wypełnione dużą ilością smacznych nasion.

  Producent: W. Legutko

  2,60 zł

 • Dynia krzaczasta AMAZONKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia krzaczasta AMAZONKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Odmiana o pół krzaczastym typie wzrostu, dzięki czemu może być uprawiana w małych ogródkach. Rośliny tworzą 3-6 kulistych owoców o wadze 1-2 kg. Owoce mają pomarańczową skórkę i gruby, smaczny, mięsisty miąższ o wysokiej zawartości karotenu. Doskonale nadaje się do produkcji soków, dżemów, marynat itp.

  Producent: W. Legutko

  2,80 zł

 • Dynia krzaczasta AMAZONKA (Cucurbita pepo) - 5 g

  Dynia krzaczasta AMAZONKA (Cucurbita pepo) - 5 g

  Odmiana o pół krzaczastym typie wzrostu, dzięki czemu może być uprawiana w małych ogródkach. Rośliny tworzą 3-6 kulistych owoców o wadze 1-2 kg.

  Producent: Spójnia

  2,80 zł

 • Dynia makaronowa WARSZAWSKA (Cucurbita pepo) - 2 g

  Dynia makaronowa WARSZAWSKA (Cucurbita pepo) - 2 g

  Rośliny o krzaczastym pokroju, wytwarzają 6-8 owalnych, lekko wydłużonych owoców, o skórce początkowo zielonej, później żółtej. Miąższ dojrzałych owoców pod wpływem krótkiego gotowania rozpada się na makaron (spaghetti) doskonały do zapiekania.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Dynia olbrzymia AMBAR (Cucurbita maxima) - 3 g

  Dynia olbrzymia AMBAR (Cucurbita maxima) - 3 g

  Odmiana o półkrzaczatym typie wzrostu. Owoce o ciemnozielonej skórce, osiągają 2-4 kg masy. Miąższ żółtopomarańczowy, twardy, zawiera 15-18 % suchej masy oraz 10-12 mg beta-karotenu w 100 g swieżej masy. Odmiana znajduje zastosowanie jako: warzywo, pasza dla zwierząt, nadaje się również do przetwórstwa, przemysłu cukierniczego i gorzelniczego.

  Producent: W. Legutko

  2,30 zł

 • Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 4 g

  Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 4 g

  Odmiana średniowczesna, plenna o płożących, długich pędach. Owoce kuliste, lekko spłaszczone, o masie około 5-8 kg. Skórka pomarańczowa z delikatną szarą siateczką, miąższ ciemnopomarańczowy, soczysty i kruchy, o dużej zawartości cukrów, karotenu, witaminy A i C.

  Producent: W. Legutko

  2,60 zł

 • Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 5 g

  Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 5 g

  Odmiana średniowczesna, plenna, płożąca o długich rozgałęzieniach. Owoce o masie około 15kg, kuliste, lekko spłaszczone. Skórka pomarańczowa do ciemnopomarańczowej, delikatna, pokryta szarą siateczką. Miąższ ścisły, ciemnopomarańczowy, soczysty, o dużej zawartości cukrów, karotenu i wit. C.

  Producent: Plantico

  2,60 zł

 • Dynia olbrzymia HOKKAIDO UCHIKI KURI (Cucurbita maxima) - 3 g

  Dynia olbrzymia HOKKAIDO UCHIKI KURI (Cucurbita maxima) - 3 g

  Japońska odmiana dyni w typie Hokkaido. Wyróżnia się intensywnie pomarańczowymi owocami o jadalnej skórce i miąższu, który jest niezwykle soczysty, smaczny i aromatyczny. Owoce nieduże, kuliste o masie około 1 - 2 kg. Płożący pokrój umożliwia czepianie się podpór, może osiągnąć 3 m długości. Na jednej roślinie pojawiają się najczęściej 2 -3 owoce.

  Producent: Plantico

  2,50 zł

 • Dynia olbrzymia JUSTYNKA F1 (Cucurbita maxima) - 3 g + 1 g

  Dynia olbrzymia JUSTYNKA F1 (Cucurbita maxima) - 3 g + 1 g

  Nowa atrakcyjna odmiana dyni o oryginalnych, także dekoracyjnych owocach. Rośliny niezbyt silnie rosnące o pół-krzaczastym pokroju. Owoce są średniej wielkości o pomarańczowoczerwonej skórce, niekiedy z różowymi smugami. Miąższ jest ciemnopomarańczowy, miękki o dużej wartości dietetycznej, bogaty w karoten.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dynia olbrzymia MELONOWA ŻÓŁTA (Cucurbita maxima) - 5 g

  Dynia olbrzymia MELONOWA ŻÓŁTA (Cucurbita maxima) - 5 g

  Odmiana średniowczesna, bardzo plenna o pędach do 10 m długości. Owoce duże (25-30 kg), kuliste o delikatnej skórce. Miąższ zwarty, soczysty, żółto-pomarańczowy o dużej zawartości witaminy A.

  Producent: Plantico

  2,50 zł

 • Dynia olbrzymia MIESZANKA ODMIAN (Cucurbita maxima ) - 3 g

  Dynia olbrzymia MIESZANKA ODMIAN (Cucurbita maxima ) - 3 g

  Prezentowana mieszanka składa się z kilku odmian dyni olbrzymiej. Jej owoce mogą być zarówno okrągłe, lekko spłaszczone lub o gruszkowatym kształcie. Mogą także osiągać różne, zbliżone do siebie rozmiary. Kolor owoców może być jasno lub ciemnożółty, ale również jasnozielony, zielony czy kremowy.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dynia olbrzymia SWEET MAMA F1 (Cucurbita maxima) - 7 szt.

  Dynia olbrzymia SWEET MAMA F1 (Cucurbita maxima) - 7 szt.

  Odmiana o ciemnozielonej gładkiej skórce. Miąższ żółto-pomarańczowy, suchy, twardy i słodki o lekko orzechowym aromacie. Odmiana polecana do ogródków przydomowych jak i dla profesjonalistów.

  Producent: Vilmorin

  9,50 zł

 • Dynia ozdobna TURECKI TURBAN (Cucurbita pepo) - 2 g

  Dynia ozdobna TURECKI TURBAN (Cucurbita pepo) - 2 g

  Roślina jednoroczna. Posiada grube, płożące lub pnące łodygi. Tworzy efektowne, pomarańczowe owoce, w wyraźnie zaznaczonym pierścieniem. Skórka w pierścieniu posiada jasne, kremowe, ciemnozielone oraz pomarańczowe smugi. Owoce kształtem przypominają „turecki turban”. Ze względu na kształt owocu jest chętnie uprawiana jako ozdoba ogrodu.

  Producent: Plantico

  1,90 zł

 • Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 2 g

  Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 2 g

  Dynia piżmowa jest bogatym źródłem potasu, witaminy B6 i karotenoidów - przeciwutleniaczy. Owoce mają kształt gruszki o gładkiej skórce. Ze względu na długi okres wegetacji, dynię piżmową najlepiej uprawiać z rozsady wysiewanej pod osłonami na początku kwietnia i wysadzanej na miejsce stałe w połowie maja.

  Producent: Plantico

  2,50 zł

 • Dynia piżmowa MUSCADE DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 3 g

  Dynia piżmowa MUSCADE DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 3 g

  Roślina jednoroczna, silnie rosnąca o płożących pędach. Owoce duże 5-10 kg, spłaszczone z wyraźnymi, głębokimi żebrami, początkowo szarozielone, w miarę dojrzewania przebarwiają się na kolor pomarańczowy. Pod grubą skórką znajduje się jędrny, bezwłóknisty i aromatyczny miąższ, doskonały na przetwory.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dynia zwyczajna bezłupinowa JUNONA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia zwyczajna bezłupinowa JUNONA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Odmiana charakteryzująca się tworzeniem nasion, które nie posiadają łupiny owocowo - nasiennej. Przeznaczone są do bezpośredniego spożycia lub przetwórstwa (olej, pieczywo). Z jednej rośliny możemy zebrać 3-4 kulisto- spłaszczone owoce o masie 3-4 kg. Owoce pokryte są marmurkową, jasnozieloną do pomarańczowej skórką. W środku wykształcają się liczne,duże nasiona bez łupiny.

  Producent: Plantico

  2,50 zł

 • Dynia zwyczajna pestkowa DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia zwyczajna pestkowa DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Odmiana do uprawy na nasiona. Owoce o masie około 2,8 kg wypełnione są 500 sztukami dużych, białych nasion o wyśmienitym smaku

  Producent: Plantico

  2,40 zł